Jdi na obsah Jdi na menu
 


John Terry

18. 2. 2007

                  John George Terry

Narodil se 7. prosice 1980 ve městě Barking ve Velké Británii. Měří 182 cm a váží 75kg. Zatím je svobodný, avšak se snoubenkou Toni Poole vychovává dvojčata Gorgieho Johna a Summer Rose.

Je odchovancem londýské Chelsea, kde v současnosti působí, jako její kapitán.V dresu Chelsea debutoval 28. října 1998 v ligovém poháru proti Aston Ville. Jeho herní přednosti: je tvrdý a nekompromisní v osobních soubojích, dobře čte hru, patří mezi vynikající hlavičkáře, má přesnou přihrávku na krátkou i dlouhou vzdálenost. Mezi jeho slabiny patřili problémy s disciplínou a se životosprávou, v současnosti už není takový bouřlivák jakým býval.

V první sezoně mezi dospělými se stal mládežnickým Hráčem roku. Když kouč Ranieri potřeboval fotbalistu, který umí hrát oběma nohama, nabídl šanci Terrymu, který ji využil:-). Jeho obětavost z něj udělala velmi populárního fotbalistu a to nejen mezi fanoušky Chelsea.

Pod vedením trenéra Viallima si John moc nezahrál, ale od sezony 2003/04 patří mezi základní stavební kameny Blues.

V současnosti patří mezi Mourinhovi ,, nedotknutelné". Patří mezi nejlepší světové obránce. Bez jeho služeb se Chelsea trápí a i to svědčí o jeho kvalitách.

 

Po Mistrovství světa 2006 převzal kapitánskou pásku Anglie po Davidu Beckhamovi.

Největší úspěchy kariéry: Vítěz Premier League v sezonách 2004-2005 a 2005-2006, vítěz ligového poháru 2005.